info@hamavaran.com

با ما در تماس باشید

02188988462

تماس بگیرید

سئو چیست ؟

کلمۀ سئو که مخفف عبارت Search Engine Optimization است، به معنای بهینه سازی سایت است تا در نتایج موتورهای جستجو، وبسایت شما رتبه بهتری را به خود اختصاص دهد. این موضوع به تمامی موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ و… مربوط می شود.

اینکه وبسایت شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود، نتیجه بهینه سازی سئوی سایت شما است. امروز موتورهای جستجو مانند گوگل از ربات های مختلفی تشکیل شده اند که به کمک این ربات ها، مطالب سایت ها را دسته بندی کرده و در پایگاه خود ذخیر می کنند. هنگامی که کاربر عبارت مورد نظر خود را جستجو می کند، موتور جستجو در پایگاه داده‌ی خود به جستجوی عبارت جستجو شده می‌پردازد و نزدیک‌ترین نتایج را به ترتیب به شما نمایش می‌دهد.پس گوگل قبل از اینکه دکمه سرچ را بزنید، داده هایش را آماده کرده است و همان لحظه جستجو را آغاز نمی کند.

در موتورهای جستجو، الگوریتم ها و دستورالعمل هایی وجود دارد که باعث می شوند نتایج براساس اولویت نمایش داده شوند و اولیت با مرتبط ترین نتایج است. هدف سئو نیز دقیقا همین است! اینکه با الگوریتم ها آشنا شوید و بتوانید رتبه سایت خود را بهبود دهید و جایگاه بالاتری در موتورهای جستجو به سایت شما اختصاص داده شود.

در ابتدا الگوریتم‌های موتورهای جستجو چندان پیشرفته نبودند و برخی افراد با سوء استفاده از نقص‌های الگوریتم‌ها، سایت خود را در زمان کوتاهی به صفحه‌ی اول گوگل می‌رسانند. اما امروزه با وجود پیشرفت‌های اساسی در الگوریتم‌ها معمولاً فقط سایت‌هایی که به‌صورت واقعی و درست فعالیت دارند به صفحه‌ی اول راه پیدا می‌کنند.

اهداف سئو

هدف سئو بهبود رتبۀ سایت در نتایج موتورهای جستجو است. به نحوی که ارتباط میان صفحات سایت شما و کلمات کلیدی که توسط کاربران سرچ می شود افزایش یابد. هنگامی که یک کاربر عبارت یا کلمه ای را در موتورهای جستجو سرچ می کند و بیشترین صفحات مرتبط با عبارت یا کلمه ای که وارد کردید نمایش داده می شود، هم برای کاربر مزایای فراوانی دارد و هم برای موتور جستجو. زیرا در این صورت کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود و الگوریتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.

برای بهبود رتبه سایت توسط سئو، از فرآیند ترکیبی دانش و زمان برای اعمال و پیاده سازی روش های سئو استفاده می شود. بزرگترین و مهم ترین سرمایه ای که برای بهبود سئوی سایت به آن نیاز است زمان است.

متناسب با طرز استفاده از کلمات کلیدی رقابتی در بهینه سازی سئو، امکان دارد هفته ها و ماه ها طول بکشد تا به نتیجه مطلوب برسید. به طور کلی فرآیند بهینه سازی سئوی سایت، یک فرآیند زمان بر و ارزشمند است و نتایج آن ممکن است به سرعت دیده نشود. اما فراموش نکنید که بدون بهینه سازی سئوی سایت، هرگز در صفحه اول موتور جستجو قرار نخواهد گرفت. اهمیت سئو برای وب سایت ها قرار گرفتن وب سایت در صفحه اول نتایج گوگل است. مخصوصا سه نتیجۀ اول! زیرا  58.4 درصد از کلیک ها را به خود اختصاص می دهد.

اگر بخواهیم به طور کلی و جامع اهداف سئو را نام ببریم، باید بگوییم هاماوران با استفاده از کارشناسان ارشد و با تجربه با بهبود سئوی سایت شما، خدمات زیر را ارائه می دهد:
  • افزایش بسزای بازدید وب سایت
  • ایجاد برند و دیده شدن کسب و کار شما
  • افزایش ترافیک سایت
  • بهبود رتبه سایت در نتایج گوگل و موتورهای جستجو
  • افزایش فروش محصولات
  • و در نهایت فراهم کردن بهترین ابزار برای تبلیغات

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *