تحقق رویای شما در تولید محتوا !

وقتی محتوای خوب و مستمر تولید کنید به یک مرجع برای مخاطبان تبدیل می‌شوید!

زندگی در دنیای امروز بدون اینترنت و خدمات اینترنتی به امری ناممکن تبدیل شده است. پس رقابت شدیدی میان کسب و کارهای مختلف شکل گرفته است که یکی از مهم ترین راه های موفقیت شما در این رقابت، پیشی گرفتن از رقبا در ارائه بهترین خودتان به وسیلۀ محتوایی براساس استراتژی تولید محتوا است. بعد از اینکه یک وبسایت خوب طراحی کردید تا خدمات خود را ارائه دهید، مهم ترین مسئله برای دیده شدن شما، محتوای سایت شما است. محتوای شما به طرز غیر قابل تصوری در پیشرفت کسب و کار شما موثر است.

 با تولید محتوا بر اساس استراتژی محتوا و اصول سئو، در میدان رقابت با رقبای خود پیروز شوید و رتبه سئوی سایت خود را روز به روز بهتر کنید.

تعریف دقیق محتوا چیست ؟

حتما روزانه در فضاهای مجازی مختلف با متن، تصویر، صوت و … مختلف روبرو می شوید. تمامی این مواردی که می بینید محتوا هستند. پس تمام کسب و کارها برای رونق گرفتن و دیده شدن به خدمات تولید محتوا نیاز دارند. شاید در نگاه اول این موضوع امری آسان به نظر برسد. اما از این موضوع غافل نشوید که تولید محتوای خوب و سئو شده، شرایط مختص به خود را دارد که تیم هاماوران در این زمینه به شما خدمات وسیعی ارائه می نماید.

انواع خدمات تولید محتوا در هاماوران

1- تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی باید به گونه ای باشد که مخاطب را جذب کند و او را وادار کند تا متن را تا انتها مطالعه نماید‍‍!
از ویژگی های محتوای متنی خوب، جذاب بودن محتوا است. محتوایی که واضح با مخاطب سخن بگوید و دقیقا همان چیزی را بیان کند که خاطب در جستجوی آن است و بهترین و مفیذترین اطلاعات را در زمینه مورد نظر به مخاطب منتقل کند.
محتوای متنی باید به گونه ای باشد که در عین جامع بودن، آسان باشد. در این صورت هم مخاطب برای درک آن دچار چالش نمی شود و هم گوگل چنین محتوایی را بیشتر می پسندد و رتبه بهتری در گوگل بدست خواهید آورد. تولید محتوای باکیفیت نشان از آن دارد که شما برای مخاطب خود ارزش قائل هستید.

تولید محتوای متنی بر اساس اصول سئو یکی از مهم ترین و اصلی ترین اهداف تولید اینگونه محتوا است.

2-تولید محتوای گرافیکی

یکی از انواع تولید محتوا، تولید محتوای گرافیکی است. گرافیک از شاخه های هنر و نقاشی است. با طراحی یک طرح گرافیکی به راحتی می توانید منظور اصلی خود را به مخاطب منتقل نمایید. در تولید محتوای گرافیکی شما این امکان را دارید تا با استفاده از رنگ ها و طرح های مختلف، بر جذابیت و تاثیر محتوای خود بیافزایید.

از دیگر مزایای تولید محتوای گرافیکی، انتقال پیام شما به مخاطب در کوتاه ترین زمان ممکن است. حتما برای شما نیز پیش آمده است که وقتی حوصله خواندن یک مجله یا روزنامه را نداشته اید و فقط به نگاه کردن به عکس ها و تصاویر آن اکتفا کرده اید و محو تماشای آن شده باشید و تمام مفهوم تصویر را درک کرده باشید. این دقیقا هدف تولید محتوای گرافیکی است، در کمترین زمان بیشترین پیام به مخاطب منتقل می شود!

3- تولید محتوای ویدیویی

یکی از استراتژی های مهم در تولید محتوای، تولید محتوای ویدیویی است. محتوای ویدیویی از جمله محتواهایی است که به دلیل کوتاه بودن و جذاب بودن، خدمات و محصولات شما را در ذهن مخاطب ماندگار خواهند کرد. چنبن محتوایی یک بستر بی عیب و نقص برای برندینگ شما فراهم خواهد کرد. علاوه بر این شما می توانید به کمک ویدیوها، بسیاری از مفاهیم پیچیده را به گونه ای جذاب و شگفت انگیز به مخاطبین منتقل نمایید. ترکیب صوت و تصویر بیشتر از هرنوع دیگری محتوا می تواند مخاطب شما را تحت تاثیر قرار دهد. با تولید محتوای ویدیویی خود را از دیگر رقیبان متمایز نمایید تا در ذهن مخاطب باقی بمانید!

و نکته ای که بسیار در مورد متوای ویدیویی حائز اهمیت است، این است که این نوع از تولید محتوا به برقراری ارتبایط نزدیک میان شما و مشتریان می پردازد.

4- تولید محتوای صوتی

یکی از انواع محتوا که مورد استقبال قرار گرفته است، محتوای صوتی است. بعد از رادیو و تلویزیون رسانه ای به نام پادکست با هدف انتقال اطلاعات مختلف در زمینه های آموزشی، انگیزشی، سرگرمی، مذهبی و… تولید شده است. به همین دلیل پادکست در میان تمام گروه های سنی مورد استقبال قرار می گیرد.

از مزایای محتوای صوتی و پادکست امکان استفاده آزادانه از پادکست در هر زمان و مکان است. شما برای گوش دادن به محتوای صوتی هیچ محدودیتی ندارید. همچنین محتوای صوتی را شما می توانید روی انواع دستگاه های مختلف پخش کنید.

همچنین محتوای آنها می تواند دارای جنبه‌های آموزشی، انگیزشی، مذهبی و یا حتی قسمتی از یک خبر و… باشد که با توجه به هدف تولید آن متفاوت است.