info@hamavaran.com

با ما در تماس باشید

02188988462

تماس بگیرید

چگونه روش بازاریابی سنتی خود را بهینه کنید

صرف نظر از اینکه در چه صنعتی هستید و کسب و کار شما چه نوع محصول یا خدماتی را ارائه می دهد، یک چیز به طور کلی صادق است: نمی توانید انتظار داشته باشید که بدون اطلاع رسانی در مورد کسب و کار خود به دور دست ها  برسید.

هر کسب و کاری باید یک استراتژی بازاریابی موثر داشته باشد که هدف آن قرار دادن آنها در مقابل مخاطبان مناسب باشد.

در حالی که اکثر مردم به اتفاق آرا موافق هستند که در سال 2021، ابزارهای دیجیتال بر جهان حکومت می کنند، و حداقل می گویند که بازاریابی سنتی مرده است، نادرست است. تا زمانی که جمعیت هدف خود را در نظر بگیرید، برخی از روش های سنتی حتی می توانند موثرتر از روش های دیجیتال باشند. علاوه بر این، بر اساس مطالعات ، تبلیغات چاپی ممکن است بهتر از تبلیغاتی که روی صفحه دیده می‌شوند، کار کنند.

اگر به فکر پیاده‌سازی بازاریابی سنتی در فعالیت‌های خود هستید، در اینجا انواعی وجود دارد که هنوز هم به خوبی کار می‌کنند و ما آنها را به شما معرفی می کنیم

چگونه روش بازاریابی سنتی خود را بهینه کنید

  • تماس های تلفنی و ایمیل
  • تبلیغات چاپی
  • شبکه سازی
  • تابلوهای تبلیغاتی
  • صدا و سیما
  • حمایت محلی

1. تماس های تلفنی و ایمیل

اولین روش بازاریابی سنتی که قابل ذکر است، تماس مستقیم با مشتریان یا مشتریان احتمالی شماست. به طور طبیعی، شما نباید فقط شروع به تماس با شماره های تصادفی کنید. تماس های ناخواسته اغلب مورد استقبال قرار نمی گیرند، به خصوص توسط نسل های جوان. با این حال، استفاده از این وسایل ارتباطی برای پیگیری یک مشتری بالقوه، راهی فوق العاده برای نشان دادن میزان اهمیت و ارزش شما برای تک تک مشتریانتان است. پرورش روابط با مشتری به همان اندازه مهم است که به دست آوردن مشتریان جدید مهم است . تماس گرفتن با فردی که به برند شما علاقه نشان داده است راهی عالی برای یادآوری کسب و کار شما و ایجاد ارتباط معنادار است.

اگر هنوز برای شروع شماره گیری آماده نیستید، می توانید از بازاریابی ایمیلی به روشی مشابه استفاده کنید. بازاریابی ایمیلی به طور قابل توجهی مقرون به صرفه است، در حالی که ایمیل های انبوه بار دیگر در حال افزایش هستند زیرا امروزه مردم معمولا نامه های کمتری دریافت می کنند.

2.چاپ تبلیغات

تبلیغات چاپی شاید بهترین نمونه از روش‌های بازاریابی سنتی باشد. برخلاف بیلبوردها و پخش، مقرون به صرفه تر هستند، بنابراین کسب و کارهای کوچکتر نیز می توانند راه حل هایی متناسب با نیاز خود پیدا کنند. در حالی که تبلیغات روزنامه های معمولی ممکن است فریبنده نباشند، تبلیغات چاپی در واقع راه عالی برای دستیابی به مخاطبان خاص است . به جای نشریات عمومی، هدف گذاری برای مجلات خاص صنعت پتانسیل بالایی برای قرار دادن آگهی شما درست در مقابل مشتریان ایده آل شما دارد.

با این حال، تبلیغات مجلات تنها برای چاپ تبلیغات نیست. از آگهی‌ها، بروشورها گرفته تا بنرها، راه‌های زیادی برای تبلیغ برند شما وجود دارد. بروشورهای چاپ شده را با پست مستقیم ترکیب کنید یا به دنبال بنرهای مشبک بروید و از دور دیده شوید.

3.شبکه سازی

مانند بسیاری دیگر از روش های بازاریابی سنتی، شبکه سازی بر قدرت تعامل انسانی متکی است. ممکن است فکر کنید که شبکه در درجه اول به ایجاد روابط تجاری با افراد در صنعت شما کمک می کند، اما شبکه می تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی نیز کار کند. کاری که باید انجام دهید این است که از فرصت هایی استفاده کنید تا بتوانید به مخاطبان هدف خود نزدیک شوید و با آنها ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال، نمایشگاه‌ها و نمایشگاه‌های تجاری مرتبط فرصت مناسبی را برای نصب بنرهای خود و افزایش آگاهی از برند شما ، هم در بین مشتریان احتمالی و هم در بین سایر مشاغل فراهم می‌کنند. شما حتی می توانید گردهمایی خود را سازماندهی کنید. ابزارهای بازاریابی چاپی مانند بروشورها و کارت های ویزیت مکمل مهمی برای این روش بازاریابی هستند.

تعامل چهره به چهره بدون شک مستقیم ترین راه برای انتقال پیام شماست، اما همیشه امکان پذیر نیست. خوشبختانه امروزه جلسات مجازی تقریباً به همان هدف عمل می کنند

4. بیلبورد

بیلبوردها مثل همیشه در همه جا حاضر هستند دلیل این امر ساده است: تابلوهای بزرگ در مناطق شلوغ به ناچار توسط تعداد زیادی از مردم دیده می شود و آنها نمی توانند به سادگی آن را نادیده بگیرند.

 طبیعتاً، این امر همچنین بیلبوردها را به یکی از روش‌های بازاریابی سنتی گران‌تر تبدیل می‌کند که ممکن است برای مشاغل کوچک‌تر در دسترس نباشد.

توجه داشته باشید که فقط فضای تبلیغاتی نیست که باید برای آن هزینه پرداخت کنید. یک بیلبورد موثر نیاز به طراحی هوشمندانه ای دارد که ارتباطات زیادی را عمدتاً از طریق تصاویر و فقط چند کلمه برقرار کند. طراحی چنین بیلبوردی نیاز به تخصص زیادی دارد.

5. پخش

اینترنت هنوز به طور کامل پخش را در اختیار نگرفته است. در حالی که خدمات استریم به ویژه در طول همه‌گیری سال گذشته شاهد رشد ثابتی بوده است، شبکه و تلویزیون کابلی همچنان بیشترین زمانی را که مردم صرف تماشای تلویزیون می‌کنند، تشکیل می‌دهند. این بدان معنی است که تبلیغات پخش شما هنوز هم دامنه وسیعی دارد. با این حال، اینکه آیا آنها به افراد مناسب دسترسی پیدا می کنند یا خیر، کاملاً به مخاطب هدف شما بستگی دارد. طبق یک نظرسنجی ، نیمی از کسانی که به طور انحصاری تلویزیون کابلی تماشا می کنند بالای 60 سال سن دارند. اگر محصول شما برای مخاطبان مسن تر است، تبلیغات تلویزیونی روشی بسیار موثرتر از هر کمپین بازاریابی دیجیتالی برای دستیابی به آنهاست.

تلویزیون کابلی تنها راه برای پخش پیام شما نیست. در عصر iTunes و Spotify، ما هنوز نباید ایستگاه های رادیویی را فراموش کنیم. برخلاف تلویزیون، تبلیغات رادیویی راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان عام است، زیرا نه تنها افراد جمعیتی خاص به رادیو گوش می دهند. با این حال، اگر برنامه برنامه های رادیویی را در نظر داشته باشید، سطحی از هدف گیری نیز امکان پذیر است.

6. حمایت محلی

در نهایت، آخرین روش بازاریابی سنتی که نباید از آن غافل شوید، حمایت محلی است. کسب و کارهایی که وابستگی زیادی به مجموعه مشتریان محلی دارند، می توانند از افزایش حضور خود در رویدادهای محلی بسیار سود ببرند. علاوه بر این، حمایت مالی واقعاً برد-برد است. شما این آزادی را دارید که تصمیم بگیرید از چه رویدادی یا حتی تیمی حمایت مالی کنید و از این طریق به مخاطبان مناسب دسترسی پیدا کنید.

نتیجه

در دنیایی که همه به گوشی‌های خود چسبیده‌اند، ممکن است از خود بپرسید که آیا بازاریابی سنتی هنوز ارزشش را دارد؟ همانطور که می بینید، پاسخ کوتاه بله است. اگر روش‌های سنتی را نادیده بگیرید و آن‌ها را منسوخ می‌دانید، ممکن است حتی امروز تعداد قابل توجهی از مشتریان را از دست بدهید. برخی از روش ها ممکن است در برخی صنایع بهتر از سایرین کار کنند.

در پایان، هر کسب‌وکاری باید ترکیب مناسبی از روش‌های بازاریابی دیجیتال و سنتی را ارائه دهد که برای آن‌ها کارآمد باشدتنها در این صورت است که آنها قادر خواهند بود پتانسیل واقعی بازاریابی را به حداکثر برسانند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *