info@hamavaran.com

با ما در تماس باشید

02188988462

تماس بگیرید

3 ثانیه برای تصاحب جهان

مهندس و پزشک یونانی آمریکایی پیتر دیاماندیس زمانی گفته بود که اگر امروز یک گوشی هوشمند در دست دارید، دسترسی شما به اطلاعات بیشتر از رئیس جمهور ایالات متحده در اواخر دهه 1990 است.

چه TikToks، توییت ها، تبلیغات، اینستاگرام، اسنپ چت، اخبار – ما دائماً با قطعاتی از محتوا بمباران می شویم (برخی کارشناسان تخمین می زنند که ما چیزی بین 4000 تا 10000 پیام در روز می بینیم) بنابراین جای تعجب نیست که ما یک پیام درونی ایجاد کرده ایم. فرآیند غربالگری ساخته شده است که به ما امکان می دهد با سرعت رعد و برق فیلتر و پیمایش کنیم.

این برای ما شخصاً عالی است، به این معنی است که مغز ما در تلاش برای جمع‌آوری تمام اطلاعاتی که در راه ما قرار می‌گیرد  

تاثیرگذاری

حقیقت ساده این است که شما بیش از 3 ثانیه فرصت ندارید تا توجه کسی را به خود جلب کنید…

این تأثیر می تواند هر چیزی باشد، از خنداندن آنها، فشار دادن دکمه ادامه مطلب تا کلیک کردن به سایت شما و تبدیل شدن به بخشی از روند بیزینس شما.

به همین دلیل است که اولین چیزی که باید در هنگام تولید محتوا در نظر بگیرید این است که هدف شما از این محتوا چیست.

هدف شما زبانی که استفاده می‌کنید، لحنی که می‌گیرید، تصاویری که اضافه می‌کنید، موسیقی‌ای که پخش می‌شود و پلتفرمی که آن را بر روی آن ارائه می‌کنید، تعیین می‌کند.

و هر پلتفرمی را که انتخاب کنید، باید درک کنید که شما فقط یکی از بسیاری از مواردی هستید که برای کلیک ها، خنده ها و تعامل می جنگید.

برای دستیابی به آگاهی باید محتوای عالی را تهیه کنید. و آگاهی اولین قدم برای ایجاد کلیک بیشتر، ذخیره و پرداخت به مشتریان است.

فریاد نزنید چگونه مردم می‌دانند چه ساخته‌اید و کجا آن را پیدا کنند!

جمله‌ای که کاملاً بیش از حد استفاده شده است و واقعاً برای من جالب است زیرا اگر در مورد آن فریاد نزنید چگونه مردم می‌دانند چه ساخته‌اید و کجا آن را پیدا کنند!

اینجاست که آگاهی مطرح می شود و اهمیت ایجاد یک برند ثابت که می تواند درآمد را تا 23 درصد افزایش دهد.

اگر در حال شروع یک کمپین آگاهی از برند هستید، مطمئن شوید که بسیاری از اصول اولیه را قبل از شروع تولید محتوا انجام داده اید.

دقیقاً هدف خود را مشخص کنید، چه کسانی را می خواهید هدف بگیرید و چگونه به آنها خواهید رسید. همچنین در نظر گرفتن آنچه موفق می‌دانید مفید است… آیا لایک یا فالوور بیشتری می‌خواهید؟ آیا می خواهید افراد بیشتری روی وب سایت شما کلیک کنند؟ آیا می خواهید افراد بیشتری در لیست پستی شما ثبت نام کنند؟

هنگامی که تمام این موارد را انجام دادید، وقت آن است که کار خود را شروع کرده و با تولید محتواهای مناسب مشتریان خود را هدف قرار دهید.

آگاهی تا توجه

از آگاهی تا توجه، و این ما را به آن 3 ثانیه جادویی بازمی گرداند!

با توجه به میزان اطلاعاتی که ما روزانه هضم می‌کنیم، واقعاً باید سخت کار کنید تا چیزی بسازید که شگفت‌انگیز باشد و باعث شود مردم را شگفت زده کند.

اینطور نیست (همانطور که ما به این باور رسیده ایم) که مصرف کنندگان محتوا از یک ماهی قرمز بازه توجه کمتری دارند، ما فقط در مورد اینکه به چه کسی و به چه چیزی توجه می کنیم دقیق تر عمل می کنیم.

به هر حال شما تصمیم می گیرید که آن را ادامه دهید، 3 ثانیه اول محتوای شما نیاز دارد که یک نفر را جذب کند، به او بگوید چه چیزی در راه است و چرا برایش مهم است.

این ثانیه‌های حساس می‌توانند شما را با تعداد زیادی از طرفداران جدید به ارمغان بیاورند یا محکوم کنند که در بیابان اینترنتی زندگی کنید، فقط به این امید که کسی از آنجا عبور کند و به طور اتفاقی نظرش به شما جلب شود.

قلاب را آماده کنید

بنابراین اکنون شما در حال قلاب زدن هستید و آن افراد را به خود جذب می کنید، اما فقط در صورتی که هنوز به یک دفترچه یادداشت خالی خیره شده اید و منتظر الهام گرفتن هستید… در اینجا چند نکته برای کمک به شما وجود دارد!

کار با تصاویر

 اینستاگرامی باشید،  پست های بصری جذاب تر قابل کلیک هستند. برای ایجاد تصاویر منحصر به فرد، چشم نواز و جذابی که هدف شما را به نمایش می گذارد، زمان (و اگر می توانید پول) صرف کنید. از تصاویر استوک مانند دیگران استفاده نکنید، کارهایی را که می توانید متفاوت انجام دهید کار کنید.

مواردی که مشکل ایجاد می کنند

کپی رایترها خوشحال می شوند … همانطور که دیوید اوگیلوی یک بار گفت:

به طور متوسط، تعداد افرادی که تیتر را می خوانند، پنج برابر بیشتر از کسانی هستند که متن اصلی را می خوانند. وقتی تیتر خود را نوشتید، هشتاد سنت از دلار خود را خرج کرده اید.

عناوین کوتاه و جذابی بنویسید که مردم را وادار به خواندن در آن کند، اما از تیترهای تکراری  خودداری کنید زیرا باعث می شود خوانندگان اعتماد خود را نسبت به شما و محتوای شما از دست بدهند.

با صرف زمان برای تقسیم بندی مخاطبان خود، می توانید محتوایی را که ارسال می کنید شخصی سازی کنید – نه فقط از نظر پیشنهادات، بلکه زبانی که هنگام جذب مخاطبان مختلف استفاده می کنید و زمان ارسال محتوای خود بسته به مکان و زمان آنها باشد.

برگزاری مسابقه های جذاب

. چه عاشق لینکدین باشید و چه یک معتاد به اینستا، هر روز صدها نظرسنجی، مسابقه، داستان پرسش و پاسخ و غیره را مشاهده خواهید کرد.

اگر به این پست‌های تعاملی علاقه پیدا کردید، فالوورهای شما نیز همینطور هستند.

وارد ترند شوید.

تحقیق در مورد چیزهای پرطرفدار می‌تواند زمان بر باشد، زمانی که شما ندارید!!!  بنابراین به گروه Google Trends بپیوندید و بفهمید که مردم در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند از تصاویر، سرفصل‌ها، نظرسنجی‌های تعاملی و غیره استفاده کنید تا کاسترد را کاهش دهید، و به راحتی می‌روید!

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *