mob1امروز در کمپین‌های تبلیغاتی-اطلاع رسانی شرکت‌ها به جهت معرفی و گسترش محصولات و خدماتشان از ابزارها و رسانه‌های گوناگونی بهره می‌برند که در این میان، تبلیغات پیامکی و برگزاری قرعه کشی با استفاده از سیستم-های پیام کوتاه مورد استفاده و استقبال آنها قرار گرفته است.

برترین مزیت این ابزار آن است که با وزنی ناچیز قادر است حجم زیادی از اطلاعات را در قالب‌های گوناگون، در خود ذخیره کرده و به راحتی و به هر تعداد آنها را با دیگران به اشتراک بگذارد. اهمیت این ابزار ارتباطی با کمی تامل و تعمق در این چشم اندازها درک می شود “امروزه تقریبا برایمان قابل باور نیست که شخصی تلفن همراه نداشته باشد.”
هر روز بارها و بارها و به بهانه‌های گوناگون گوشی خود را وارسی کرده و به صفحه نمایش آن نظری می‌اندازیم. صرفه جـویی در هـزینه‌هــای عملیاتی، نیروی انسانی، حذف هزینـه‌های گزاف در شیوه‌های اطلاع رسانی رایــج (کاغذ، هزینه‌های چاپ و غیره) ماندگاری و در دسترس بودن اطلاعات با قابلیت اشتراک گذاری در کسری از دقیقه!
شرکت هاماوران به عنوان برنامه نویس و مجری بزرگترین پروژه‌های پیام کوتاه و سیستم‌های قرعه کشی مبتنی بر پیام کوتاه در کشور اقدام به طراحی و پیاده سازی سامانه‌ای ویژه جهت برگزاری سیستم‌های قرعه کشی با پیام کوتاه نموده است.